Nově expresní potisk textilu! Trička, mikiny, polokošile, pracovní oděvy a další s vlastním potiskem. Objednávejte online, za 3 minuty hotovo! 

Tisk vizitek s QR kódem

Tisk vizitek s QR kódem je moderní způsob předání vizitky! Zkuste to!

 

Co je to QR kód?

QR kódy můžeme svým způsobem přirovnat k čárovým kódům (Barcode), které označují jednotlivé zboží. V tomto případě jsou v čárovém kódu uloženy číslice, které se dají strojově přečíst, a podle nich lze pak zboží rychle identifikovat. Něčím podobným jsou právě QR kódy. Jedná se o obrázky, které nesou zakódovanou textovou informaci. Způsob zakódování je však zcela odlišný a razantně se liší i počet znaků, které lze pomocí QR kódu zakódovat. Zatímco čárový kód pojme 12 cifer, QR kód je schopen uložit ve své největší velikosti až 4300 znaků. Informace je kódována pomocí bílých a černých čtverečků, které jsou uspořádány do matice. V dnešní době, jak si záhy ukážeme, můžeme QR kódy tvořit také barevně i s vlastními grafickými prvky. Velikost matice může být různá, především to závisí na množství informací, které chceme uložit. Nejmenší QR kódy mají velikost 21x21 bodů a ty největší pak 177x177 bodů.

V principu je samozřejmě možné do QR kódu uložit libovolná data. Nejčastěji se ale ukládají informace konkrétního charakteru, jako jsou:

 • Webová adresa(URL)
 • Kontaktní informace(Vizitka)
 • Událost v kalendáři
 • E-mail
 • Poloha dle GPS
 • Telefonní číslo
 • a mnoho dalších

Tiskni si QR kód
QR kód na tisknisi.cz

 

Jak QR kód číst?

Odpověď je velmi jednoduchá. Pro přečtení zakódované informace nám postačí mobilní telefon s fotoaparátem a příslušná aplikace. Princip získání informace z QR kódu je tedy následující. Stačí spustit danou aplikaci, která automaticky aktivuje fotoaparát, QR kód vyfotit a ukrytý text je dešifrován. Je zde třeba podotknout, že aplikací pro čtení QR kódu je celá řada, přičemž některé jsou dostupné zcela zdarma. Mezi ty nejznámější patří například QR Barcode Scanner, Kaywa reader nebo Seznam.cz QR čtečka. Poslední zmíněná aplikace je zdarma a navíc ji nalezneme na všech dnes používaných platformách jako je Android, Windows Phone i IOS. Seznam.cz QR čtečka má tyto vlastnosti:

 • Skenování QR kódů, kódů Data Matrix, čárových kódů
 • Zobrazení odkazované web stránky bez vypisování URL
 • Zaslání obsahu kódu formou SMS nebo e-mailem, sdílení na zdi Facebooku
 • Uložení kontaktů ve formě vizitky
 • Okamžité volání
 • Zaslání odkazu ke stažení aplikace

vizitky s QR kódem skenování

 

Jak QR kód vytvořit?

Textovou informaci můžete do QR kódu uložit klidně sami. Není na tom nic těžkého. Existuje totiž mnoho generátorů, které vám s tím dokáží pomoci. V podstatě máme dvě varianty. První možností je opět stažení příslušné aplikace do mobilního telefonu nebo online vytvoření QR kódu přímo v prohlížeči. Velmi jednoduchým nástrojem pro generování QR kódu navíc v českém jazyce je například qr.netfire.cz. Dalšími online nástroji jsou pak zxinggoqr.me či již zmíněná kaywa.

 

Vytvoření QR kódu je napříč všemi webovými nástroji velmi obdobná. Otevřeme-li například qr.netfire.cz, pak hned na úvodní stránce uvidíme velké tlačítko generátor, které nás přesměruje do hlavní nabídky, pro generování QR kódu. Na první řádce můžeme z nabídky typ, vybrat patřičná data, která chceme zašifrovat. Jak jsme se zmínili v úvodu, jedná se o text jako je například emailová adresa, telefonní číslo, webový odkaz, sms či vizitka. Po vybrání příslušného typu se zobrazí formulář, do kterého jednotlivé údaje zapíšeme. V neposlední řadě si můžeme vybrat velikost samotné matice a poté už stačí jen kliknout na tlačítko generovat. V tuto chvílí je QR kód vytvořen a my jsme schopni ho uložit jako obrázek pro pozdější manipulaci. V podstatě je tento návod pro všechny nástroje obdobný, protože se až na rozsáhlejší vstupní pole nemění.

 

Skenování QR kódu na vizitky

 

Proč vizitky s QR kódem?

QR kódy jsou oblíbené hlavně u mladých, ale i starších lidí, kteří mají chytrý telefon a jsou zvědaví, co se za QR kódem skrývá. Firmy a podnikatelé naleznou pro vizitky s QR kódy uplatnění bezesporu také, a to zejména díky své jednoduchosti pro uložení dat, která se za čtvercovou maticí skrývají. Vizitka tedy může mimo svých základních vlastností nabývat také jakési digitální hravé rysy. Velkou předností vizitek s QR kódem je fakt, že vedle písemných informací o dané firmě či podnikateli, můžete pomoci mobilního telefonu s QR aplikací bezprostředně uložit jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu, bydliště a jiné přímo do kontaktů svého chytrého mobilu.

 

Tisknisi barevný QR kód
Barevný QR kód na tisknisi.cz

 

Protože ani dnes není všechno jen černé či bílé, vytvoříme Vám vizitky s barveným QR kódem. Stačí se jen podívat do naší galerie vizitek či si prohlédnout následující již realizované vizitkys využitím QR kódů a budete vždy o krok napřed.

 

Ukázky vizitek s QR kódem