Nově expresní potisk textilu! Trička, mikiny, polokošile, pracovní oděvy a další s vlastním potiskem. Objednávejte online, za 3 minuty hotovo! 

Jaké existují rozměry a formáty vizitek?

Nejčastější velikostí, se kterou se můžeme v České republice setkat, je rozměr vizitky 90 x 50 mm. V Evropě, zejména pak v západní, bychom se mohli setkat s rozměrem vizitek 85 x 54 mm nebo 85 x 55 mm. Obě varianty jsou často označovány jako tzv. “Euro formáty”. Za zmínku stojí také rozměr vizitek 75 x 40 mm, který se využívá ve Velké Británii, avšak u nás má své zastoupení jen velmi zřídka.

Jestliže se podíváme do jakéhokoliv ceníku vizitek na internetu, pak zjistíme, že udávaný rozměr 90 x 50 mm je standardní velikost, kterou udávají všichni, kdo tisknou vizitky.

Příčinou největšího rozšíření této velikosti je fakt, že při ofsetovém tisku vyjde tento rozměr vizitky výrobně nejlevněji. Například oproti zmíněné velikosti vizitky 85 x 54 mm se při ofsetovém tisku na jeden tiskový arch vejde až o 20 % méně vizitek. Nicméně rozměry vizitek 85 x 54 mm a 85 x 55 mm jsou také celkem používané, protože jejich velikost je shodná se všemi různými kartami, jako jsou kreditní, slevové či jízdenkové, a tak přesně zapadají do volných kapsiček v peněžence. Všechny výše uvedené formáty vizitek také skvěle pasují do vizitkářů, které nově nabízíme! Celou nabídku pouzder na vizitky naleznete zde.

 

Různě udávané velikosti

Protože se lidé na internetu často setkávají s různě uváděnými parametry vizitek, ukážeme si na klasické vizitce 90 x 50 mm různé možnosti specifikace formátu:

  • 9 x 5 cm - v tomto případě jsou poměry stran udávané v centimetrech
  • 90 x 50 mm - v tomto případě jsou poměry stran udávané v milimetrech
  • 1063 x 591 px - poměr stran je udán v obrazových bodech, jinak známých jako pixel
  • 3,543 x 1,97 palců - poměr stran je udán v palcích, jeden palec má 2,54 cm.

 

Ukázka různých rozměrů vizitek

Níže se můžete přesvědčit, jaké jsou rozdíly mezi běžně používanými formáty vizitek. Z naší statistiky plyne, že v 96 % se jedná o tisk vizitek o rozměru 90 x 50 mm, 3,5 % zastupují vizitky 85 x 55 mm a zanedbatelné procento vizitky o rozměru 75 x 40 mm. Všimněte si také, že je vždy třeba trochu upravit grafiku vizitky (zmenšit písmo, zmenšit obrázek, atd.), aby přesně seděla na daný formát vizitky.

 

Rozměry vizitek

 

Na závěr je dobré podotknout, že vlastníte-li vizitku nebo grafický návrh větší než jsou výše uváděné parametry, pak je to v pořádku a náš grafik nebo vy sami můžete vizitku upravit na příslušný rozměr. Je však nutné zachovat poměr stran 1:1. V opačném případě úpravu nedoporučujeme a to z toho důvodu, že při zvětšení se vizitka rozostří – to je dáno vlivem nízkého rozlišení a tisk takovýchto vizitek nemusí být kvalitní. Nejlepším řešením je vybrat si novou šablonu vizitky z naší pestré galerie nebo si nechat vytvořit vizitku na míru. Naši šikovní a kreativní grafici vám rádi vyjdou vstříc!

 

Máte vše připravené? Stačí nahrát grafiku a my se o vše postaráme!